Festiwal Ekoenergetyki w Opolu

W dniach 9 – 12 października 2018 w Opolu (i ostatniego dnia w Polkowicach) odbywał się jubileuszowy X Festiwal Ekoenergetyki. Tematyka wydarzenia jest zorientowana wokół takich zagadnień jak ekomotoryzacja i zrównoważony transport, budownictwo energooszczędne i pasywne, odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna w przemyśle, generacja rozproszona, rolnictwo energetyczne, bioenergetyka, nowoczesne oświetlenie uliczne, czy też propozycje legislacyjne.

W pierwszym dniu odbyło się Samorządowe Forum Ekoenergetyki, na którym miały miejsce dyskusje i wystąpienia przedstawicieli samorządów prezentujących rekomendowane realizacje projektów ekoenergetycznych oraz przykłady dobrych praktyk.

W drugim dniu odbyła się m.in. konferencja naukowa, a wieczorem miała miejsce jubileuszowa gala, na której przyznano statuetki w kategoriach: za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki; za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych; za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekoenergetyki.

Spośród nominowanych przez agencję WAZE – zeszłorocznego laureata, nagrodę Zielonego Feniksa przyznano zespołowi naukowemu prof. dr hab. Jacka Dacha z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, zaś wyróżnienia otrzymali: UM Poznania, Centrum Rozwoju Komunalnego z Ostrowa Wlkp., firma Dynamic Biogas Sp. z o.o. oraz spółka GWDA z Piły.

autor zdjęć: Artur Ślimak, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Dodaj komentarz