Festiwal Ekoenergetyki Opole 2017

W dniach 21-23 listopada 2017 r. w Opolu odbyła się IX już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki.

W programie wydarzenia zaplanowano wiele sesji konferencyjnych i warsztatów, wśród nich Samorządowe Forum Ekoenergetyki „Ekologicznie i opłacalnie”, III Ogólnopolską Konferencję „OZE Teoria i Praktyka” i Konferencję naukowo-praktyczną pt. „Paliwa alternatywne i ich wpływ na środowisko”, obie z warsztatami dobrych praktyk, a także „Młodzieżowe Forum Ekoenergetyki”.

Ostatniego dnia imprezy miała miejsce uroczysta Gala, na której wręczono statuetki Zielonego Feniksa oraz wyróżnienia. Nagroda ta została ustanowiona celem uhonorowania osób, instytucji i firm zasłużonych dla rozwoju ekoenergetyki oraz promowania ich dokonań, przy czym pojęcie ekoenergetyki rozciąga się w tym wypadku na odnawialne źródła energii, rozwiązania, technologie i urządzenia służące oszczędzaniu energii, budownictwo energooszczędne, oraz ekomotoryzację (alternatywne napędy i paliwa, systemy przechowywania i odzyskiwania energii w pojazdach i mikroźródła OZE w pojazdach).

Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią Sp. z o.o. została jedną z laureatek tegorocznej nagrody Zielonego Feniksa, za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki.

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się poniżej.

(źródło zdjęć: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, A. Ślimak)

Dodaj komentarz