O klastrach energetycznych w Czarnkowie

W dniu 7 kwietnia 2017r. Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią zorganizowała kolejne wydarzenie w ramach działań określonych w umowie pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego a Spółką (umowa nr DR 17/2017).

W Starostwie Powiatowym w Czarnkowie miało bowiem miejsce seminarium przygotowane wspólnie z Powiatem Czarnkowsko-Trzcianeckim. Wydarzenie to wpisało się w konwent wójtów i burmistrzów miast i gmin powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, dzięki czemu na spotkaniu udało się zgromadzić wszystkich przedstawicieli samorządów z tego terenu.

Wiodący temat prezentacji i dyskusji stanowiła innowacyjna energetyka lokalna w Wielkopolsce. W trakcie seminarium szeroko omówiono założenia budowy klastrów energetycznych jako Lokalnych Obszarów Bilansowania, a także plany Ministerstwa Energii w zakresie promowania idei klastrów energetycznych.

Starosta czarnkowsko-trzcianecki wyraził zainteresowanie inicjatywą utworzenia Nadnoteckiego Klastra Energii oraz zamiarem podpisania w tej sprawie listu intencyjnego, którego jednym z sygnatariuszy jest Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią.

 

Nasza fotorelacja poniżej:

Dodaj komentarz