„Dobra energia” w Urzędzie Maszałkowskim

22 marca 2017 w Sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego przy Alei Niepodległości w Poznaniu odbyła się konferencja zatytułowana ‘Dobra Energia’. Swoim patronatem wydarzenie objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania.

Celem konferencji, która odbywała się w formule sesji z panelami ekspertów, była próba odpowiedzi na szereg pytań, jak np. Czy zysk i dbanie o środowisko da się pogodzić? Jeśli tak, to jak? Jakie korzyści wiążą się z wykorzystaniem OZE dla miast i gmin? Jak nowoczesne technologie mogą podnieść jakości życia mieszkańców? Skąd czerpać wiedzę o nowoczesnych źródłach ciepła i jak zdobyć pieniądze na ich instalacje? Jaka jest rola samorządu lokalnego w budowaniu świadomości mieszkańców?

W panelu dot. opłacalności energetyki odnawialnej uczestniczył Prezes Zarządu WAZE pan Andrzej Bobrowski.

Ponad 200 uczestników konferencji wysłuchało wystąpień przedstawicieli samorządów, specjalistów  branży OZE i efektywności energetycznej, organizacji branżowych, budownictwa niskoenergetycznego oraz podmiotów odpowiedzialnych za finansowanie inwestycji w OZE i poprawę efektywności energetycznej.

 

Dodaj komentarz